Festivitate de deschidere a anului școlar
September 6, 2022
Anunț concurs paznic
January 3, 2023

Sub sloganul ” Going Green in Sport”, Școala Gimnazială Nr. 28 Galați a organizat în data de 29.09.2022 activitatea sportivă ce a marcat Ziua Europeana a Sportului Școlar 2022, ediția a 7-a. Cei 320 de elevi participanți, îndrumați de 10 cadre didactice, s-au bucurat de moment etalându-și priceperea motrică dar și artistică.
Activitatea a debutat cu prezentarea unor postere realizate de elevi, ce reprezentau imagini cu sportul lor preferat dar și imagini cum își petrec ei timpul liber în natură. În a doua parte a activității, micuții s-au bucurat de un traseu aplicativ, dar și de câteva minute bune de jogging. La final nu au lipsit aprecierile, fotografiile de grup și bineînțeles premierea.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Pagina de Facebook a Școlii Gimnaziale Nr. 28 Galați